تربیت معلمان ویژه برای مدارس تیزهوشان

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برنامه ریزی برای تربیت معلمان مدارس تیزهوشان در دانشگاه فرهنگیان در امسال اطلاع داد و گفت: چارت نیروی انسانی در مدارس استعدادهای درخشان مانند نیروی عادی دیده شده که بسیار ضربه زننده است. معلمان متعلق به ما نیستند و یکی دو سالی اینجا می مانند و بعد جابجا می شوند و به مدارس دیگر می روند.

تربیت معلمان ویژه برای مدارس تیزهوشان

فاطمه مهاجرانی در گفت وگو با وبلاگ بارسلونا، با اشاره به ضرروت توانمندسازی معلمان و بهره برداری از امکانات و خلق فرصت های متنوع یاددهی و یادگیری اظهار کرد: این برنامه را سال جاری دنبال می کنیم. باید دبیران متخصص در حوزه آموزش تیزهوشان داشته باشیم.

وی اضافه نمود: این جهت شروع شده و امیدواریم شاهد تربیت معلمان تیزهوشان در دانشگاه فرهنگیان در آینده نزدیک باشیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه در سال های گذشته و در زمانی که مرکز سمپاد به عنوان سازمان فعالیت می کرد، امر تربیت نیروی انسانی متخصص صورت می گرفت گفت: در گذشته دبیران متخصص جذب می شدند و دبیرانی که در سمپاد بودند به جهت نوع کارشان مزایای ویژه هم داشتند، ولی از زمانی که سمپاد به مرکز تبدیل شده، این روند روز به روز رو به کاهش رفته است.

مهاجرانی ادامه داد: قصدا داریم این جهت را دوباره کلید بزنیم و دبیران متخصص برای سمپاد تربیت کنیم.

وی با اشاره به احتیاج مدارس سمپاد به نیروی انسانی متخصص اضافه نمود: هرچقدر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری کنیم حتما نتیجه و بازخورد مثبت آن را خواهیم دید. چارت نیروی انسانی در مدارس استعدادهای درخشان مانند نیروی عادی دیده شده که بسیار ضربه زننده است. معلمین متعلق به ما نیستند و یکی دو سالی اینجا می مانند و بعد جابجا می شوند و به مدارس دیگر می روند. در حال حاضر به کادر نیروی انسانی مجرب احتیاج داریم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره زمان تبدیل مرکز به سازمان و در وقع احیای دوباره سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که سال گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود گفت: ظاهرا سازمان امور اداری استخدامی ایرادهایی را به این مصوبه وارد نموده بود و دوباره به شورای عالی انقلاب فرهنگی برگردانده شده که امید است ایرادات هرچه زودتر رفع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تربیت معلمان ویژه برای مدارس تیزهوشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تربیت معلمان ویژه برای مدارس تیزهوشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید