ترکیه خواستار حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در دیداری که با قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت داشت، خواستار حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد.

ترکیه خواستار حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، این دیدار در دومین روز فعالیت غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت صورت گرفت.

اسماعیل سلچوک، مدیر فروش نمایشگاه کتاب استانبول نیز در این دیدار حضور داشت.

فتحی گورسوتیراک، مدیر نمایشگاه کتاب استانبول در این دیدار از این که موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شرکت نمی کند ابراز ناخرسندی کرد و گفت: خواستار و پی گیر جدی حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب استانبول هستیم.

قادر آشنا در این دیدار گفت: روابط با کشورهای منطقه و همسایه در دستور کار ما واقع شده است و به آن توجه ویژه داریم. به همین منظور در نمایشگاه کتاب استانبول(عربی) حضور یافتیم. به دنبال یک رابطه پایدار و مستمر با کشور ترکیه در حوزه فرهنگ و به خصوص نمایشگاه های کتاب تهران و استانبول هستیم. برای نیل به این هدف پیشنهاد میکنم دو نمایشگاه تفاهم نامه همکاری مشترک را برای مدت 3 یا 5 سال دنبال نمایند و قابل تمدید هم باشد تا بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی و نشر دو کشور نهایت استفاده و بهره را ببریم.

قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود اعلام نمود: ما آمادگی داریم تا در نمایشگاههای استانی کشور ترکیه که با ایران هم مرز است حضور پیدا کنیم. هم چنین شرایط را برای حضور ناشران کشور ترکیه جهت حضور در نمایشگاههای استانی و به خصوص در شهرهایی که مرز مشترک وجود دارد فراهم کنیم.

مدیر نمایشگاه کتاب استانبول از پیشنهادهای طرف مقابل استقبال و ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک بعد از بررسیهایی که توسط دو طرف صورت میگیرد، تفاهمنامه همکاری مشترک دو نمایشگاه کتاب تهران و استانبول به امضای طرفین برسد و خاطر نشان کرد؛ارتباط ناشران دو کشور و حضور در نمایشگاههای استانی و هم مرز موجب گسترش روابط فرهنگی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترکیه خواستار حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه خواستار حضور ایران در نمایشگاه کتاب استانبول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید