تست کرونا قبل سفر ویژه پروازهای خارجی

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC)، قانونی مصوب کرده که بر اساس آن مسافرین پروازهای خارجی موظف به انجام تست کرونا قبل سفر هستند. این تست باید ویژگی هایی داشته باشد تا مورد تائید مسئولان کشور میزبان و مأموران شرکت های هواپیمایی قرار بگیرد. پرواضح است که همراه نداشتن جواب آزمایش کرونا به هر دلیلی، مشکلاتی جدی را در فرایند سفر شما به وجود می آورد.

تست کرونا قبل سفر ویژه پروازهای خارجی

تست کرونا باید در زمان تعیینی قبل از سفر انجام شود تا نتیجه آن موردقبول مسئول پذیرش فرودگاه مبدأ و مقصد باشد. فقط نتیجه آزمایش PCR برای مسافرت معتبر است و جواب سایر آزمایش های کرونا قابل قبول نیستند.

زمان دقیق انجام تست کرونا قبل سفر

در ابتدا باید نتیجه منفی آزمایش کرونای خود را به پذیرش فرودگاه مبدأ نشان دهید تا اجازه پرواز برایتان صادر شود. نتیجه این آزمایش به همراه یک کپی از آن را باید در فرودگاه کشور مقصد نیز به مسئولان مربوطه نشان دهید تا اجازه ورود شما صادر شود.

فقط تستی قابل قبول است که بیشتر از 96 ساعت از زمان انجام آن نگذشته باشد؛ این مقدار برای بعضی از کشورها 72 ساعت است. بنابراین با توجه به مدت زمانی که در پرواز هستید، بهتر است تست کرونا قبل سفر خود را یک الی دو روز قبل از سفر انجام دهید. تاریخ دقیق، ساعت پرواز و شرکت هوایی مورد نظر خود را در چارتر 118 انتخاب کنید؛ در قدم بعدی به وب سایت شرکت هوایی پرواز خود بروید و شرایط موردقبول تست کرونا از نظر آن ها را مطالعه کنید.

توصیه های CDC به مسافران خارجی

CDC اصول تعیینی را برای مسافرت به خارج از مرزها تعیین کرده است. پیروی از این اصول به شما کمک می کند تا از مسائل احتمالی در کشور میزبان در امان بمانید.

  • محدودیت ها و قوانین کشور میزبان را بررسی کنید تا از پروتکل های بهداشتی، شرایط تست کرونا و... مطلع شوید.
  • ویژگی های تست کرونای مورد قبول را با شرکت هواپیمایی خود چک کنید تا وقت کافی برای آماده کردن مدارک لازم داشته باشید.
  • چند کپی از آزمایش PCR خود همراه داشته باشید.
  • شما موظف به رعایت قوانین و پروتکل های بهداشتی کشور میزبان و شرکت هواپیمایی خود هستید.
  • مطمئن شوید که تست کرونا قبل سفر تنها آزمایشی است که کشور میزبان بررسی می کند. در صورت لزوم، باید آزمایش های درخواستی دیگر را نیز انجام داده و جواب آن ها را همراهتان داشته باشید.

استفاده از پرواز چارتر و سیستمی شرکت های هواپیمایی معتبر و رزرو هتل هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، سفر دل نشینی را برایتان مهیا می کند.

تست کرونا قبل سفر برای همه الزامی است

انجام تست PCR شامل سنین خاصی نمی شود و مرد و زن و بچه هم نمی شناسد. تمام افرادی که قصد سفر خارجی دارند، باید این آزمایش را انجام دهند. حتی افرادی که واکس کرونای خود را دریافت کرده اند هم برای حفظ سلامت دیگران، وظیفه دارند تا جواب تست کرونای خود را به مسئولین نشان دهند.

چارتر 118 مجموعه ای کامل از پروازهای خارجی، داخلی، هتل و اقامتگاه را برایتان آماده کرده است. می توانید بلیط هواپیما و محل اقامت خود را باقیمتی ارزان و به سادگی رزرو کنید. نحوه انجام تست کرونا قبل از سفر را شرکت هواپیمایی در اختیار شما قرار می دهد.

منبع: فرارو

به "تست کرونا قبل سفر ویژه پروازهای خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونا قبل سفر ویژه پروازهای خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید