تصاویر ، ماجرای حسام محمودی و شغل کاذبی که در این فیلم دارد ، کاش حلالمان کن ...

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مهران مهدویان کارگردان فیلم سینمایی پروا با بازی زنده یاد حسام محمودی که بعد از چهار سال این روزها در گروه هنروتجربه در حال اکران است، به ارائه توضیحاتی درباره این فیلم پرداخت.

تصاویر ، ماجرای حسام محمودی و شغل کاذبی که در این فیلم دارد ، کاش حلالمان کن ...

به گزارش وبلاگ بارسلونا مهران مهدویان نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی پروا از آثار در حال اکران در گروه سینمایی هنروتجربه درباره شرایط اکران این فیلم شرح داد: فیلم سینمایی پروا محصول سال 1398 است و بعد از فیلم اگزما که آن هم در گروه هنروتجربه اکران شده بود، دومین فیلم بلند من محسوب می گردد. پروا به تازگی در گروه هنروتجربه اکران شده و نمی توان نظر قطعی درباره مقدار استقبال از آن داد اما خودمان بازخوردهای خوبی از آن گرفته ایم.

وی درباره علت اکران فیلم های خود در گروه هنروتجربه هم گفت: به نظرم گروه هنروتجربه به علت ماهیتی که دارد برای اکران فیلم های مستقلی از جنس پروا بستر مناسب تری محسوب می گردد. از ابتدای تصمیم ما برای اکران فیلم در هنروتجربه بود. فیلم در عین اینکه قصه گوست اما به نوعی فیلم تجربی هم محسوب می گردد و به همین علت فکر می کنم این گروه سینمایی فضای بهتری برای اکران آن است.

مهدویان اضافه کرد: اولین فیلمم اگزما هم همین شرایط را داشت و از ابتدا در پی اکران آن در گروه هنروتجربه بودیم. برای پروا شاید از ابتدا تصمیم دیگری داشتیم اما هر چه کار فراوری پیش تر رفت و با توجه به بازخوردهایی که پیش تر از مخاطبان فیلم قبلی ام گرفته بودم، بازهم به این جمع بندی رسیدم که هنروتجربه می تواند جایگاه مناسب تری برای ارتباط فیلمم با مخاطبان خاص خود باشد.

هنروتجربه راحت مخاطب پیدا می نماید

این کارگردان ادامه داد: مخاطبان گروه هنروتجربه غالباً از نظر سواد سینمایی متفاوت از مخاطبان سینمای بدنه هستند و از این منظر احساس می کنم فیلم های من در قالب این گروه سینمایی راحت تر می تواند مخاطبان خودش را پیدا کند. گروه هنروتجربه به ویژه در دوره نو مدیریتی خود بار دیگر دارد مسیر درست خودش را پیدا می نماید. شاید پیش از این در مقاطعی لغزش هایی در فعالیت این گروه اتفاق افتاده باشد اما فکر می کنم سیاست گذاران این گروه هم مانند ما فیلمسازان در حال آزمون و خطا هستند و می خواهند به جایگاه واقعی خود برسند. منکر این نیستم که هنوز به نقطه ایده آل نرسیده است و هنوز جا دارد که برای رسیدن به این هدف کوشش گردد.

وی اضافه کرد: گله ای که می توان مطرح نمود، مربوط به خود گروه هنروتجربه نیست بلکه مربوط به سازمان سینمایی و یا هر ارگان دیگری می گردد که می توانند سالن های سینمایی بیشتری را در اختیار این گروه قرار دهند. تعداد سالن های سینمایی این گروه، به شدت کم است و به تبع سانس های کمی هم به اکران فیلم ها اختصاص پیدا می نماید. فیلم خود ما در هر روز در چهار سینما تنها یک سانس دارد! ادامه این شرایط باعث می گردد که هنروتجربه همیشه در همین سطح باقی بماند و عموم مردم خیلی با چنین گروهی و فیلم هایی که در این گروه اکران می شوند، آشنایی پیدا ننمایند.

کارگردان فیلم سینمایی پروا درباره نقش آفرینی زنده یاد حسام محمودی در این فیلم و ضعف اطلاع رسانی درباره این حضور تا پیش از درگذشت این بازیگر هم گفت: ما اتفاقاً تا پیش از اکران فیلم در چند جشنواره بین المللی حضور داشتیم و برای همه آن ها هم اطلاع رسانی انجام شده است اما در عین حال از آنجایی که یک پروژه مستقل هستیم، به میزان وسع مان توان اطلاع رسانی هم داشتیم. درخواست اکران این فیلم را هم بهمن ماه سال گذشته به گروه هنروتجربه ارائه کردیم و اکران آن در این مقطع ارتباطی با خبر درگذشت این هنرمند نداشت.

هنوز هم در شوک درگذشت حسام محمودی هستم

مهدویان ادامه داد: متأسفم که نشد حسام محمودی نقش آفرینی خودش در این فیلم را روی پرده ببیند. امیدوارم حسام محمودی ما را حلال کند که اینقدر دیر و بعد از 4 سال داریم فیلمش را اکران می کنیم! حیف که فرصت نشد این فیلم را روی پرده ببیند. تجربه همکاری در این فیلم با حسام برایم بسیار ارزشمند بود و این دومین همکاری ما هم بود. او در فیلم اگزما هم حضور داشت و در آن فیلم هم واقعاً در حق من رفاقت کرد و توانستیم فیلم را جلو ببریم. همه آن ها که رفاقتی با حسام محمودی داشتند می دانند که چقدر بازیگر خوش انرژی ای بود و هیچ گاه تجربه تلخی از هم نشینی و هم صحبتی با او نداشتیم. همین شرایط هم باعث شد که ما همچنان در شوک در گذشت او هستیم.

وی اضافه کرد: با درگذشت حسام شیرینی اکران پروا از ما گرفته شد و تنها به این علت که پیش تر فرم درخواست را پر نموده بودیم و برنامه ریزی آن از سوی گروه هنروتجربه انجام شده بود، مجبور به اکران فیلم شدیم. وگرنه می دانم که بعد از درگذشت حسام، این مقطع زمان مناسبی برای اکران فیلم نبود.

کارگردان پروا درباره موضوع این فیلم هم شرح داد: فیلم یک قصه اجتماعی دارد و به آدم هایی می پردازد که مجبور می شوند سراغ شغل های کاذب بروند. این آدم ها مجبورند از هر طریقی برای کسب عایدی اقدام نمایند و همین شرایط موجب بروز بحران هایی در زندگی این آدم ها می گردد. سوال فیلم هم این است که اساساً چرا باید شغل کاذب وجود داشته باشد و چرا آدم ها نمی توانند براساس تحصیل و تخصصی که دارند شغل آبرومندی داشته باشند؟ در قصه فیلم و در دل تمام سختی ها و تلخی ها، سراغ نقاط روشن هم رفته ایم و مثلاً درباره عشق هم صحبت نموده ایم. این جنبه مثبتی است که معتقدم باعث شده فیلم زنده تر باشد.

ببینید | حاج آقا بوی فساد داره می آد ... | لحظات جنجالی پرونده مشکوک پسر یکی از مقامات عالی رتبه کشور در فیلم سینمایی مصلحت

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، ماجرای حسام محمودی و شغل کاذبی که در این فیلم دارد ، کاش حلالمان کن ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، ماجرای حسام محمودی و شغل کاذبی که در این فیلم دارد ، کاش حلالمان کن ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید