تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ویتامین D و سلنیوم از مواد موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند و آبزیان علاوه بر تامین سلنیوم، منبع غنی امگا3 بوده و در ایام کرونا مصرف این مواد توصیه می گردد.

تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عیسی گلشاهی در رابطه با مصرف آبزیان، اظهار کرد: با توجه به پروتکل بهداشتی که با همکاری سازمان دامپزشکی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای توزیع و عرضه محصولات تازه خام دامی ارائه شد، هیچ ممانعتی برای خرید و مصرف محصولات شیلاتی و پروتئینی که قابلیت پخت دارند، وجود ندارد، بنابراین مردم می توانند محصولات شیلاتی را که حرارت می بینند و پخته می شوند، به راحتی مصرف نمایند.

گلشاهی با اشاره به این نکته که در بعضی از استان ها ممکن است دسترسی به آبزیان در شرایط کنونی فراهم نباشد، اظهار داشت: در این شرایط مردم می توانند از محصولات کنسروی که همان خواص را به همراه داشته و ماندگاری بیشتری هم دارند، استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: اولویت ما این است که مردم به سمت محصولات بسته بندی شده بروند چراکه هم ضایعات این محصولات به طور متمرکز کنترل می گردد و هم محیط آن از لحاظ بهداشتی تحت پایش بوده و دامپزشک ناظر دارد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اذعان کرد: به طور معمول هر خانوار برای مصرف، آبزیان را به صورت تازه خریداری می نماید اما آن را کامل مصرف نکرده و بخشی از آن را فریز می نماید، در محصولات بسته بندی شده این کار توسط واحدهای فرآوری آبزیان انجام و محصول در شرایط صنعتی منجمد می گردد که می تواند نقش مهمی در کاهش ضایعات و شرایط بهداشتی آبزی نیز داشته باشد.

وی تاکید نمود: در شرایط کنونی توصیه شده، برای جلوگیری از انتقال هرگونه آلودگی ثانویه از مصرف آبزیان به صورت خام پرهیز گردد و خوشبختانه این موضوع در فرهنگ ما وجود ندارد.

گلشاهی با اشاره به این که ویتامین D و سلنیوم از مواد موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند، توضیح داد: آبزیان علاوه بر تامین سلنیوم، منبع غنی امگا3 بوده و در ایام کرونا مصرف این مواد توصیه می گردد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در رابطه با ارتقا فروش اینترنتی محصولات شیلاتی گفت: در این ایام، در فروش اینترنتی محصولات شیلاتی با افزایش چشمگیری روبرو شدیم و این فروشگاه ها بیش از حد توان سفارش توزیع داشتند و در حال ارتقا سطح توزیع هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید