تهیه کننده گرگ وال استریت به اتهام پولشویی بازداشت شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، آی سینما: رضا عزیز تهیه کننده فیلم گرگ وال استریت به کارگردانی مارتین اسکورسیزی امروز پنجشنبه به اتهام ارتباط با اختلاس مبلغ قابل توجهی سرمایه از سوی ناپدری اش نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزی بازداشت شد.

تهیه کننده گرگ وال استریت به اتهام پولشویی بازداشت شد

به گزارش ورایتی، کمیسیون ضد فساد مالزی عزیز را حوالی ظهر به وقت محلی بازداشت کرد. او کمی بعد با قید وثیقه آزاد شد و فردا در دادگاه حاضر می گردد تا با اتهامات وارده روبرو گردد.

رضا عزیز یکی از موسسان کمپانی رد گرانیت پیکچرز بود که گرگ وال استریت را در سال 2013 فراوری کرد. این شرکت فیلمسازی خنگ و خنگ تر 2 و خانه بابا را هم تهیه نموده است.

انتظار می رود کمیسیون ضد فساد مالزی کمپانی عزیز را متهم به دریافت پول شسته شده از شرکت گود استار و صندوق توسعه مالزی موسوم به 1MDB کند.

رد گرانیت در ماه می 57 میلیون دلار جریمه شد و این پول به مالزی برگردانده شد تا به حسابی واریز گردد که متعلق به 1MDB بود و مبالغی از آن ناپدید شده بود. دادگستری آمریکا تخمین زده که 4.5 میلیارد دلار از سرمایه این شرکت دزدیده شده است.

نجیب رزاق نخست وزیر سابق و همسرش از سوی مقامات مالزی متهم به دست داشتن در رسوایی اقتصادی 1MDB شدند. این رسوایی باعث سقوط دولت رزاق شد. او متهم به سوءاستفاده از قدرت، خیانت در امانت و پولشویی شده است. همسر رزاق هم متهم به پولشویی و فرار اقتصادیاتی شده. آنها این اتهامات را رد می نمایند.

9417

منبع: آی سینما

به "تهیه کننده گرگ وال استریت به اتهام پولشویی بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه کننده گرگ وال استریت به اتهام پولشویی بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید