توسعه کسب وکار با سامانه های اینترنتی مکان مند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مهندسی سیستم های اطلاعات مکانی، یکی از شاخه های مهندسی نقشه برداری است. این گرایش با بهره گیری از تلفیق تکنولوژی اطلاعات مکانی و فناوری اطلاعات بستر مناسب در راستای تعامل سازنده اطلاعات توصیفی و داده های مکانی را برای افراد و سازمان ها به وجود می آورد.

توسعه کسب وکار با سامانه های اینترنتی مکان مند

فرشاد احمدی، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفت وگو با وبلاگ بارسلونا، اظهار کرد: سامانه های اطلاعات مکانی و کاربرد سیستم های GIS در مدیریت شهری یک روش بهینه در توسعه کسب و کارها است. محصولات این شرکت نیز در حوزه شهرداری ها، معابر، املاک و اماکن با استفاده از تکنولوژی وب و موبایل بیشترین کاربرد را دارد.

وی اضافه نمود: بخش دیگری از فعالیت ها به کاربرد سیستم های اطلاعات مکانی در بخش های بانکی اختصاص یافته و توسعه سامانه های اطلاعات جغرافیایی با استفاده از استانداردهای جهانی متن باز (OSGEO) از دیگر فعالیت های این شرکت است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با معرفی دیگر محصولات این شرکت، گفت: یکی از محصولات در زمینه مدیریت نامگذاری اماکن و معابر است که 16 شهرداری از این محصول استفاده می نمایند. این محصول تمام فرآیند نام گذاری اماکن و معابر شهرها را پوشش می دهد.

وی اضافه نمود: گستره فعالیت این محصول مبتنی بر نقشه شهر از مرحله درخواست توسط شهروندان و نهادها است و تمام مراحل اداری تا مرحله نصب تابلو را در قالب کارتابل در برمی گیرد.

احمدی اظهار کرد: سیستم مدیریت روسازی معابر (PMS) یکی دیگر از فراوریات شرکت است که شامل مکانیزه کردن گردش کار و فعالیت ها در زمینه نگهداری و مرمت آسفالت معابر از مرحله شناسایی و سنجش اتوماتیک خرابی با استفاده از دستگاه های دوربین و اپلیکیشن موبایل، ارزیابی، اولویت بندی، پیش بینی، بودجه بندی، ارجاع و مرمت خرابی را در بستر GIS و نقشه معابر انجام می دهد.

وی ادامه داد: این سامانه در دو کلانشهر اصفهان و شیراز، نصب و قراردادهای برداشت خرابی های آسفالت منعقد شده است. با استفاده از این سامانه و سیستم برداشت مکانیزه در مدت زمان مناسب با هزینه کم تمام خرابی های آسفالت معابر شهر برداشته و به صورت آنلاین این مراحل وارد سیستم می شوند و مورد ارزیابی قرار می گیرند و با اولویت بندی و بودجه بندی برای اجرا به شهرداری ها داده می شوند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: استفاده از سامانه PMS در شهرداری ها باعث کاهش هزینه های سالانه نگهداری و مرمت و افزایش طول عمر آسفالت معابر می گردد.

احمدی خاطر نشان کرد: Web-GIS محصول دیگر با کاربرد عمومی برای نگهداری و مدیریت اطلاعات مکانی مورد احتیاج سازمان ها است.

وی درخصوص فراوری محصول جدید، توضیح داد: فراوری سامانه GeoBI با همکاری یکی از بانک های مهم کشور در زمینه سیستم اطلاعات مکانی هوشمند بانک شروع و نسخه اول آن راه اندازی شده است. نسخه کامل این سامانه تا ابتدای سال آینده به سیستم بانکی کشور ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه کسب وکار با سامانه های اینترنتی مکان مند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کسب وکار با سامانه های اینترنتی مکان مند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید