خانه های تاریخی سمنان به وسیله برگزاری رویدادها معرفی شوند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، خانه های تاریخی سمنان به وسیله برگزاری رویدادها معرفی شوند.

خانه های تاریخی سمنان به وسیله برگزاری رویدادها معرفی شوند

امیر کرم زاده اضافه نمود: یکی از راههای معرفی هرچه بیشتر خانه های تاریخی احیا شده برگزاری رویدادهای فرهنگی و گردشگری است. وی گفت: رویداد محوری می تواند نقش مؤثری در استقبال هرچه بیشتر گردشگران از خانه های تاریخی داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به بازدید خود از بافت تاریخی شهر سمنان و ملاقات با مؤثران و فعالان گردشگری و کسبه بازار تاریخی سمنان، پیشنهاد راه اندازی مجمع خیرین میراث فرهنگی استان را ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه استان سمنان ظرفیت ایجاد مجمع خیرین میراث فرهنگی را دارد، یادآور شد: فقط با اعتبارات دولتی نمیتوان نسبت به بازسازی و حفاظت از آثار تاریخی اقدام کرد.

کرم زاده بیان نمود: انجمن های مردم نهاد، دوستداران میراث فرهنگی و فعالان گردشگری مردمی می توانند در این زمینه نقش مؤثری داشته باشند.

وی بر اجرای ضوابط احیای بناهای تاریخی تاکید و افزود: دولت برای بناهای تاریخی که بازسازی و احیا می شوند، حمایت هایی در نظر گرفته است و از جمله این حمایت ها، پرداخت تسهیلات مقرون به صرفه قیمت تا 70 درصد هزینه ها، معافیت این خانه ها از عوارض شهرداری بویژه تأمین پارکینگ است.

کرم زاده با تاکید بر اینکه حمایت از تاسیسات گردشگری زمینه ساز رشد سرمایه گذاری و اشتغالزایی در این بخش خواهد شد، ادامه داد: هزینه خدمات خانه های تاریخی بازسازی شده نیز باید استانداردسازی گردد و بروز باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تأکید کرد: این اداره کل در کنار سرمایه گذاران بخش خصوصی است و از فعالان این عرصه حمایت می گردد.

منبع: همگردی

به "خانه های تاریخی سمنان به وسیله برگزاری رویدادها معرفی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های تاریخی سمنان به وسیله برگزاری رویدادها معرفی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید