داستان پشت نام مستعار و کیت افسانه ای برزیل چیست؟

به گزارش وبلاگ بارسلونا، خبرنگاران - تیم ملی برزیل بیشترین تعداد قهرمانی در جام جهانی را به نام خود ثبت کرده است.

داستان پشت نام مستعار و کیت افسانه ای برزیل چیست؟

به گزارش وبلاگ بارسلونا و به نقل از نشریه مارکا، هیچ کشور دیگری در جهان وجود ندارد که رابطه ای مانند برزیل با فوتبال داشته باشد. فوتبال در این کشور مقدس است، مذهب است. در حالی که کشورهای دیگر آن را به عنوان یک راه فرار مالی یا اجتماعی می بینند و یا صرفا از آن لذت می برند.

با توجه به این واقعیت، برزیلی ها اصولا بهترین فوتبالیست های طبیعی در نظر گرفته می شوند. آنها اتحادیه بازی زیبا را ایجاد کردند، و مهد بهترین بازیکنان تاریخ به حساب می آیند. آنها همچنین نشانه ای غیرقابل انکار دارند: پیراهن زرد رنگشان.

منشأ نام مستعار Canarinho به معنی قناری چیست و چرا برزیل زرد می پوشد؟

برزیل بیشترین حضور را در جام های جهانی داشته و حتی در یک جام جهانی هم غائب نبوده است. آنها همچنین 5 بار قهرمان جهان شدند و از این نظر یکه تاز هستند. آخرین قهرمانی آنها به سال 2002 به میزبانی ژاپن و کره جنوبی برمی شود و از آن زمان در پی کسب ششمین قهرمانی خود در جهان هستند.

منشا نام مستعار قناری ها و رنگ پیراهن به هم ربط دارند، زیرا زمانی بوده که آنها زرد نمی پوشیدند و به آنها قناری نمی گفتند. همه اینها از سال 1950 به بعد شکل گرفت.

در جام جهانی 1950 به میزبانی برزیل همه چیز برای قهرمانی کشور فراهم بود. اما در فینال مقابل اروگوئه به طرزی شوکه کننده با نتیجه 2-1 شکست خوردند. این موضوع باعث شد تا فدراسیون فوتبال برزیل هویت تیم ملی را اصلاح کند و تغییری چشمگیر در تیم بدهد.

بر اساس مقاله ای که در مجله علمی FuLIA از دانشگاه فدرال میناس منتشر شد، در سال 1953 رقابتی برای برزیلی ها در نظر گرفته شد تا طرح های خود را برای لباس تیم ارائه بدهند، زیرا کیت فعلی آنها بیانگر شور و نشاط کشور نبود. تا آن زمان لباس برزیلی ها ترکیبی از آبی و سفید بود.

این رقابت از طریق روزنامه ای به نام Correio da Manha راه اندازی شد و شرط این بود که از رنگ های پرچم در لباس ها استفاده شود: زرد، سبز، آبی و سفید. در انتها رقابت، پیراهنی به رنگ زرد قناری برنده شد. بنابراین لقب canarinho به معنی قناری از آن زمان به تیم ملی برزیل داده شد و رنگ لباس اصلی تا همیشه زرد قناری شد.

منبع: فرارو

به "داستان پشت نام مستعار و کیت افسانه ای برزیل چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان پشت نام مستعار و کیت افسانه ای برزیل چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید