روسیه: همکاری با ایران به خاطر تحریم های آمریکا متوقف نمی گردد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مسکو - خبرنگاران - معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: تهدید به اعمال تحریم های جدید نمی تواند همکاری های ایران و روسیه از جمله در عرصه هسته ای را متوقف کند.

روسیه: همکاری با ایران به خاطر تحریم های آمریکا متوقف نمی گردد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، سرگئی ریابکوف مذاکره نماینده ارشد هسته ای روسیه روز شنبه به ریانووستی گفت: ما از مدتها پیش در شرایط تحریم های آمریکا علیه روسیه قرار داریم؛ یادآوری می کنم این تحریم ها از سال 2012 وضع شده اند.

وی ادامه داد: در این مدت، روسیه به بکارگیری چنین شیوه غیرقانونی ازسوی آمریکا عادت نموده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز آدینه اظهار داشت که تحریم های جدیدی علیه ایران در صورت گسترش نیروگاه هسته ای بوشهر و انتقال اورانیوم غنی شده از این کشور در عوض سنگ اورانیوم وضع خواهد نمود.

طرف آمریکایی همچنین خواهان خودداری ایران از غنی سازی مواد رادیواکتیو و فرآوری پلوتونیم شد.

ریابکوف در ادامه اعلام کرد: تهران تجربه بیشتری در این عرصه (تحریم ها) دارد؛ در این رابطه مسکو با این گونه تهدیدها با آرامش برخورد می نماید و تن به فشار نمی دهد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه بطور هدفمند همکاری های خود با ایران ازجمله در عرصه انرژی هسته ای را مطابق با قوانین بین المللی و قوانین ملی دو کشور گسترش خواهد داد.

وی اضافه نمود: این روند صرف نظر از اقداماتی که شرکای آمریکایی بکار می گیرند و آنطور که خود می گویند حق فراملی خود را برای اجرای قوانین ملی اجرا می نمایند، ادامه خواهد یافت.

اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا

به "روسیه: همکاری با ایران به خاطر تحریم های آمریکا متوقف نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: همکاری با ایران به خاطر تحریم های آمریکا متوقف نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید