آمریکا: آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم

به گزارش وبلاگ بارسلونا، تهران (پانا) -سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد واشنگتن آماده است گام هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای برداشته و رفع تحریم هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز درنظر بگیرد.

آمریکا: آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم

در حالی که آمریکا پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از ایران می خواست ابتدا به الزامات برجامی بازگردد، اما وزارت خارجه این کشور بامداد پنجشنبه از آمادگی واشنگتن برای پایبند شدن به توافق هسته ای خبر داد. به نوشته رسانه های آمریکایی، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه گفت: گفت وگوها در وین سخت خواهد بود و به دلایل مختلفی از جمله نبود اعتماد بین تهران و واشنگتن، شاهد چالش هایی خواهیم بود.

پرایس ضمن اشاره به حرفه ای پیش رفتن گفت وگوها در وین، توضیح داد: ما آماده ایم گام هایی را برای بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای برداریم، همچنین رفع تحریم هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز درنظر بگیریم.

وی با تاکید بر آمادگی آمریکا برای برداشتن تحریم های وضع شده علیه ایران، اما گفت: ما هیچ مشوق یکجانبه ای به ایران ندهیم تا به [پایبندی به تعهداتش ذیل] توافق هسته ای بازگردد.

وی افزود که آمریکا آماده برداشتن گام های لازم برای بازگشت به تعهدات برجامی خود از جمله رفع تحریم های ناسازگار با برجام است. پرایس بدون اشاره به جزئیات بیشتر به وبلاگ بارسلونا گفت: در موقعیتی نیستیم به شما بگویم که این تحریم ها شامل کدام بخش و کدام جزء خواهد بود.

پیش از این، یک مقام ارشد ایرانی روز گذشته به شبکه پرس تی وی گفت که جمهوری اسلامی تقسیم بندی تحریم های اعمال شده توسط آمریکا به تحریم های برجامی و غیربرجامی را نمی پذیرد.

روز سه شنبه دور اول هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا برگزار گشت. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز به گفت وگوهای هیأت ایرانی با گروه 1+4 در وین اشاره و بار دیگر تأکید کرد که گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی با هیچ طرفی از آمریکا در وین و در هیچ جای دیگری صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سرپرست هیأت ایرانی در وین، با بیان اینکه ما درباره برجام هیچ مذاکره ای نداریم، چه برسد به فرابرجام و موضوعات دیگر، گفت: اگر اروپا علاقه مند به حفظ توافق و ادامه آن است، خواسته ایران که رفع کامل تحریم ها در یک مرحله است را اجابت کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آمریکا: آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید