روش هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات

به گزارش وبلاگ بارسلونا، متاسفانه بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می گردد و مجبور می شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند.

روش هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات

ایام تعطیلات بخش مورد علاقه همه در طول سال است. هم می توانید با عزیزانتان ملاقات کنید هم خبری از درس و کار نیست و هم کلی خوردنی های خوشمزه هست که می توانید بخورید.

ولی متاسفانه بعد از اتمام تعطیلات کمر شلوار بسیاری از افراد برایشان تنگ می گردد و مجبور می شوند برای جبران افزایش وزنی که در تعطیلات داشته اند رژیم بگیرند. در اینجا چند راه چاره برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات به شما پیشنهاد می کنیم:

برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات کمی ورزش کنید

مسلما ورزش کردن آخرین چیزی است که می خواهید در طول تعطیلات انجام دهید با این حال فیتنس یک راه عالی برای سرگرم شدن خانواده و دوستان کنار هم و پیشگیری از اضافه وزن است. در بسیاری از منطقه ها بازی ها و ورزش های خاصی در ایام تعطیلات انجام می گردد که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. این فعالیت های سرگرم کننده هم ورزش محسوب می شوند و هم شما را از خانه بیرون می کشند. می توانید با پیاده روی، کوهنوردی یا دویدن خانوادگی یا فوتبال خانوادگی و توپ بازی این مشکل را حل کنید.

کم بخورید

اغلب در تعطیلات اندازه خوراکی ای که میخوریم از دستمان در می رود. پشت سر هم بشقاب ها را پر می کنیم و به علت تنوع بالای خوراکی ها در طول روز کنترل اندازه کالری ای که به بدن می رسانید بسیار سخت می گردد. قبل از این که دوباره بشقابتان را پر کنید کمی مکث کردده از خودتان بپرسید که واقعا چه می خواهید. اگر میل نداشتید صرفا به علت اصرار صاحبخانه چیزی برندارید. سخت ترین بخش کم برداشتن از خوراکی هاست باید اندازه کمی شیرنی یا غذا بردارید و به آرامی بخورید و قبل از این که غذای بیشتری برای خودتان بکشید صبر کنید و به معده تان گوش کنید اگر احساس سیری داشتید دست از خوردن بردارید.

کالری نوشیدنی ها را از قلم نیاندازید

از قلم نیاندازید که آبمیوه و نوشیدنی های شیرین کالری زیادی دارند. این نوشیدنی ها بدون این که احساس سیری به شما بدهند کالری زیادی به بدنتان می رسانند بنابراین در ایام تعطیلات که به صورت خود به خود مصرف آجیل و شیرینی بسیار بالا می رود باید مراقبت بیشتری در مصرف نوشیدنی ها داشته باشید و تا جای ممکن از آب به جای نوشیدنی های دیگر بهره ببرید.

مراقب خودتان باشید

تعطیلات زمانی برای دور هم بودن و مهربانی و لذت بردن و تفریح است؛ و مهم ترین بخش از آن مهربان بودن با خودتان است. به خودتان سخت نگیرید، می توانید ورزش های سخت در تعطیلات را کنار بگذارید، شیریننی زیادی نخورید یا بشقاب غذایتان را دوباره پر نکنید. کلید موفقیت شما ایجاد تعادل است. می توانید از کالری اضافه ای که در ایام تعطیلات مصرف می کنید لذت ببرید، ولی باید آن را با میان وعده های کم کالری و ورزش جبران کنید. حفظ سلامتی باید اولویت هر روز شما باشد مهم نیست چه وقت از سال است.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "روش هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید