کم نوشیدن آب چه عوارضی دارد؟

به گزارش وبلاگ بارسلونا، نوشیدن شش تا هشت لیوان آب در روز توصیه می شود. هر روز صبح یک بطری آب را پر کنید و آن را در نزدیکی خود نگه دارید تا میزان نوشیدنی خود را پیگیری کنید.

کم نوشیدن آب چه عوارضی دارد؟

افرادی که هر روز آب کافی نمی نوشند بیشتر در معرض خطر سنگ کلیه قرار دارند.

بدن انسان از حدود 80 درصد آب تشکیل شده است. هر اندام، سلول و بافت بدن ما از آن برای عملکرد صحیح استفاده می کند، به همین دلیل نوشیدن آب کافی در هر روز مهم است.

نوشیدن شش تا هشت لیوان آب در روز توصیه می شود. هر روز صبح یک بطری آب را پر کنید و آن را در نزدیکی خود نگه دارید تا میزان نوشیدنی خود را پیگیری کنید.

پزشکان می گویند: خوردن آب به شکل میوه ها و سبزیجات غلیظ مانند خیار، خربزه، انواع توت ها، لیمو و لیموترش نیز راهی عالی برای تکمیل مایعات دریافتی شماست.

هر کاری که انجام می دهید، مطمئن شوید که آن شش تا هشت لیوان را می نوشید، در غیر این صورت کم آبی بدن می تواند مسائل زیادی ایجاد کند.

سردرد های مداوم یکی از اولین چیز هایی که ممکن است در هنگام کم آبی متوجه آن شوید.

عملکرد روده کند می شود. در روده بزرگ گیرنده های آب وجود دارد و آب را از بدن بیرون می کشند تا مدفوع نرم تر شود. اگر آب کافی دریافت نکنید، یبوست می تواند از عوارض جانبی شایع همراه با درد و گرفتگی شکم باشد.

کم آبی به صورت پوست خشک و خاکستری روی صورت شما ظاهر می شود که کمتر درخشنده و الاستیک به نظر می رسد.

اگر مایعات مصرفی خود را دوباره پر نکنید، سطح انرژی شما ممکن است به شدت کاهش یابد و ممکن است خستگی و مه مغزی را تجربه کنید.

گاهی اوقات اگر یک لیوان آب بنوشید، علائم گرسنگی از بین می رود.

اگر آب کافی دریافت نمی کنید، ممکن است غشا های مخاطی خشکی داشته باشید، یعنی کمبود بزاق، که می تواند در صحبت کردن، قورت دادن و حتی نفس کشیدن اثر منفی بگذارد.

یک نکته مهم اگر نارسایی قلبی دارید، نوشیدن آب کمتر بهتر است تا قلبتان را مجبور به کار سخت تر نکنید؛ بنابراین در ایام روزه داری با خوردن میوه هایی که باعث ذخیره آب در بدنتان می شود و کمتر نوشیدن چای به سلامت خود کمک کنید.

منبع:باشگاه وبلاگ بارسلونا

منبع: فرادید

به "کم نوشیدن آب چه عوارضی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم نوشیدن آب چه عوارضی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید