شبکه سعودی العربیه به آرامش در بغداد اذعان کرد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، شبکه سعودی العربیه که اخبار آشوب در عراق در پی اعتراضات اخیر در چند شهر این کشور را با هیجان پوشش می داد، خاتمه به بازگشت آرامش در پایتخت عراق اذعان کرد.

شبکه سعودی العربیه به آرامش در بغداد اذعان کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، عراق از روز سه شنبه نهم مهر (اول اکتبر) شاهد آغاز اعتراضاتی خیابانی در چند شهر خود بود.

وبگاه خبری براثا هفته گذشته گزارش کرده بود که برخی از شبکه های خبری ضد دولت عراق و مخالف محور مقاومت، مانند العربیه سعودی و بی.بی.سی و سی.ان.ان عربی بشدت در حال متشنج نشان دادن وضعیت در این شهرها هستند.

خاتمه بعد از آنکه نخست وزیر و دیگر مسئولان عراق نشان دادند که در حال تلاش برای برآورده کردن خواسته مردم هستند، اعتراضات فروکش کرد و شهرهایی مثل بغداد که شاهد حضور صدها معترض بود، آرام تر شد.

خاتمه شبکه خبری العربیه که تا روز گذشته با تیتر و عکس های هیجانی و تحریک کننده تلاش می کرد وضعیت عراق را متشنج نشان بدهد، با تأخیری یکی دو روزه، خاتمه به آرام شدن وضعیت در پایتخت عراق اذعان کرد.

سایت العربیه امروز دوشنبه در خبری اذعان کرد: آرامشی شکننده در بغداد، پایتخت عراق حاکم شده... وضعیت به سوی آرامشی نسبی گرایش پیدا کرده و مقامات امنیتی از موفقیت اقدامات سختگیرانه خود در کاهش شدت تظاهرات ها سخن می گویند و گفته اند که دست های پنهان معترضان را به قتل رسانده اند.

اما این شبکه، دقایقی بعد، تیتر بازگشت آرامش را حذف کرد و به جای آن خروج نیروهای ارتش از شهرک صدر بغداد را جایگزین آن کرد.

تیتر العربیه بعد از تغییر و حذف بازگشت آرامش

تیتر و عکس های گزینشی العربیه؛ خشم، مقر احزاب را به آتش کشید

این شبکه سعودی همچنین گزارش کرد که مقامات امنیتی این موضوع را مخفی نکردند که [ورودی های] منطقه سبز (محل ساختمان های دولتی و دیپلماتیک) همچنان بسته و شبکه اینترنت به دلیل نگرانی های امنیتی درباره ادامه اعتراضات در بغداد یا استان های دیگر، به شکل موقت قطع است.

تیتر تحریک آمیز العربیه؛ تظاهرات، عبدالمهدی را به استعفا وادار می کند؟

هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان

وبگاه خبری براثا روز پنجشنبه در گزارش خود نوشته بود که شبکه های اجتماعی و رسانه های سمی و مخالف عراق از حوادث تظاهرات [در عراق] پر شده است؛ البته تحت عنوان آزادی تظاهرات... نام این اعتراضات از نگاه رسانه های ضد محور مقاومت، انقلاب و هدف واقعی آنان، سرنگونی دولت است. این تظاهرات تحت حمایت مستقیم سفارت آمریکا در بغداد واقع شده است که از طریق آنچه فعالان مدنی و اعضای نهادهای [موسوم به] انسان محبت آمیز و حقوق بشری، و سازمانهای زنان و بچه ها نامیده می شوند، صورت می گیرد.

سخنگویان وزارت های دفاع، کشور، بهداشت و فرماندهی عملیات مشترک عراق عصر روز یکشنبه بعد از آنکه وضع کلی شهرهای شاهد اعتراض، آرام شد، در کنفرانسی خبری حضور یافتند و با اشاره به آمار کشته شدگان در حوادث چند روز گذشته، تأکید کردند که دست های خبیثی پشت هدف قرار دادن معترضان در تظاهرات های اخیر وجود دارد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "شبکه سعودی العربیه به آرامش در بغداد اذعان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه سعودی العربیه به آرامش در بغداد اذعان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید