عجیب ترین علامت ابتلا به امیکرون که در خواب بروز می کند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ویروس کرونا دو سال است که جهان را درگیر خود کرده است. علائم رایج ابتلا به کرونا شامل تب، سرفه، خستگی، از دست دادن حس بویایی و چشایی و بثورات پوستی است.

عجیب ترین علامت ابتلا به امیکرون که در خواب بروز می کند

به گزارش گزت لایو، با این حال، سویه های مختلف کووید 19 که به دلیل جهش های رخ داده در این ویروس بروز کرده اند گاهی علائم بخصوصی دارند. سویه امیکرون که به تازگی در آفریقای جنوبی مشاهده شده است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از آنجا که شواهد اولیه از قدرت سرایت پذیری بالای امیکرون نسبت به سویه های دیگر کرونا حکایت دارد، شناسایی علائم ابتلا و قرنطینه کردن فرد بیمار بسیار ضروری است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد افراد پس از تست کرونا و اطمینان از آلوده شدن به ویروس باید خود را در خانه قرنطینه کرده است و به سایر افرادی که با آن ها در تماس بوده اند این موضوع را اطلاع دهند.

متخصصان آفریقای جنوبی می گویند در کنار علائم مختلف ابتلا به سویه امیکرون، یک علامت در هنگام شب فرد بیمار را درگیر می کند. یافته های دانشمندان نشان می دهد افراد مبتلا به سویه نو از تعریق شدید شبانه در بستر رنج می برند.

تعریق شبانه اصطلاحی است که به عرق کردن شدید در طول شب اطلاق می شود. در این حالت حتی زمانی که فرد در یک اتاق خنک نیز می خوابد شاهد تعریق و خیس شدن بالش و پتوی خود است. در کنار سایر علائم رایج کرونا، دانشمندان مشاهده کرده اند که سویه امیکرون در بیماران باعث خارش گلو، بی حالی و خشکی گلو نیز می شود.

با این حال، دانشمندان در مطالعات اولیه خود شاهد آن بودند که علائمی که در بیماران مبتلا به امیکرون مشاهده می شود ملایم تر از علائمی است که در بیماران مبتلا به سایر سویه ها به ویژه سویه دلتا بروز می کند.

مقامات بهداشتی همزمان با نزدیک شدن به جشن های سال نو میلادی از مردم می خواهند از اجتماعات و دورهمی های بزرگ اجتناب و علاوه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی، حتما دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کرونا را نیز دریافت کنند.

منبع: فرارو

به "عجیب ترین علامت ابتلا به امیکرون که در خواب بروز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین علامت ابتلا به امیکرون که در خواب بروز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید