نوبخت: اگر خزانه خالی بود؛ چطور سه ماه حقوق دادند؟!

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در سرانجام دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می گردد. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی گردد.

نوبخت: اگر خزانه خالی بود؛ چطور سه ماه حقوق دادند؟!

به گزارش اقتصادنیوز ، صبح امروز نامه ای با امضای رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دولت دوازدهم منتشر شد که پاسخی بود به درخواست رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تخصیص بودجه به منظور تکمیل و بهره برداری از پروژه آبرسانی آبیک.

محمود واعظی در این نامه پی نوشتی از حسن روحانی را ضمیمه نموده مبنی بر اینکه موجودی خزانه به درخواست جنابعالی تخلیه شده و موجودی وجود ندارند.

همین نامه مستمسکی شد برای رسانه های منتقد دولت قبل که بر طبل خالی خزانه بکوبند و آتش ادعای تحویل زمین سوخته به دولت مستقر را برافروزند.

اما واقعیت ماجرا چه بود؟

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور پیشین و رییس وقت سازمان برنامه و بودجه در واکنش به این خبر ها گفت: در دولت قبل تصمیم گرفته شد تا طرح های عمرانی اولویت دار که تا انتها عمر دولت دوازدهم قابل اتمام هستند را هرچه زودتر به انتها برسانیم تا طرح های نیمه تمام کمتری باقی بمانند. برای این منظور ردیفی مختص طرح های اولویت دار نزد خزانه در نظر گرفته شد.

به گفته وی، مقرر شده بود پس از تایید اولویت طرح ها از سوی دستگاه مربوطه و با توافق رییس جمهور، از محل این ردیف، بودجه لازم تخصیص یابد. به همین دلیل در چهار ماهه اول سال جاری قریب به 64 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی هزینه شد.

نوبخت با اشاره به اینکه موجودی این ردیف اوایل مرداد ماه به اتمام رسیده بود؛ ادامه داد: از همین روی آقای رییس جمهور در پاسخ به درخواست تخصیص بودجه برای تکمیل و بهره برداری از پروژه آبیک، مرقوم فرمودند که موجودی این ردیف به انتها رسیده است.

خزانه هیچوقت خالی نمی گردد

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در انتها دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می گردد. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی گردد. حتی اگر چنین ادعای محالی صحت داشت؛ پس چطور طی سه ماه گذشته حقوق ها از سوی دولت نو پرداخت شده است؟

به این ترتیب هم ادعای خالی بودن خزانه تکذیب می گردد و هم اینکه عیان می گردد دولت دوازدهم تا آخرین روز های عمر خود متعهد به انجام طرح های عمرانی بوده است.

منبع: فرارو

به "نوبخت: اگر خزانه خالی بود؛ چطور سه ماه حقوق دادند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: اگر خزانه خالی بود؛ چطور سه ماه حقوق دادند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید