پنج میلیون بازدید از رژه موش ها در فروشگاه ژاپنی

به گزارش وبلاگ بارسلونا، پخش گسترده تصاویر گردش آزادانه موش ها در لابه لای قفسه های یک فروشگاه مواد غذایی در ژاپن به بسته شدن درهای فروشگاه و عذرخواهی مدیران آن انجامید.

پنج میلیون بازدید از رژه موش ها در فروشگاه ژاپنی

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از رویترز، فروشگاه های زنجیره ای فمیلی مارت که 14 هزار شعبه در سراسر ژاپن دارد، این روزها به دلیل پنج میلیون بار دیده شدن چند ویدئو از داخل یکی از فروشگاه های خود سر زبان ها افتاده است. در این ویدئوها، دست کم شش موش دیده می شوند که از در و دیوار فروشگاهی در منطقه شلوغ شیبویا در توکیو بالا و پایین می روند، آزادانه در راهروها گشت می زنند و بین قفسه ها می چرخند.

یکی از ویدئوها موش ها را نشان می دهد که بالای یخچال نوشیدنی ها می چرخد، بعد روی زمین کنار دستگاه خودپرداز می افتد و ناگهان ناپدید می گردد. ویدئویی دیگر احتمالا از همان فروشگاه شامل دو موش است که پشت قفسه غذاهای پخته می خزند. شبکه تلویزیونی NHK اعلام نمود یکی از این ویدئوها از زمان پست شدن در شبکه های اجتماعی توییتر و یوتیوب در صبح روز سه شنبه بیش از پنج میلیون بار دیده شده است.

شرکت فمیلی مارت درباره این ماجرا بیانیه ای روی وبسایت خود منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: ما عمیقا از اینکه مشتریان خود را ناراحت و آزرده نموده ایم، پوزش می خواهیم و موضوع را جدی می گیریم. فروشگاه تا زمان انتها همکاری فمیلی مارت با مقام های مسئول حوزه بهداشت، نابود شدن محل های اجتماعی زندگی جوندگان و یافتن دلایل و منشاء آلودگی ها بسته می ماند.

با وجود شهره بودن ژاپنی ها به پاکیزگی و رعایت حقوق مشتریان، شرکت ها و فروشگاه های عرضه مواد غذایی در امسال میلادی چند بار با انتشار ویدئوهای افشاگرانه و رعایت نکردن اصول بهداشتی به شدت زیر سئوال رفته اند. فوریه گذشته فمیلی مارت یکی از کارکنان خود را به دلیل چشیدن بدون اجازه غذاها اخراج کرد و همان ماه دو کارمند شرکت سون ایلون جاپن هم به دلیل مشابه کنار گذاشته شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پنج میلیون بازدید از رژه موش ها در فروشگاه ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج میلیون بازدید از رژه موش ها در فروشگاه ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید