چرا باب اسفنجی در آناناس زندگی می نماید؟

به گزارش وبلاگ بارسلونا، باب اسفنجی شلوار مکعبی که به وسیله استفان هیلنبورگ ساخته شده است، برای اولین بار در سال 1999 در شبکه نیکلودئون به نمایش عایدی و پخشش از آن موقع ادامه دارد و به اسم پیروز ترین کارتون این شبکه تا به امروز و هم چنین یکی از طولانی ترین سریال های انیمیشنی آمریکا شناخته می گردد.

چرا باب اسفنجی در آناناس زندگی می نماید؟

ماجراهای باب اسفنجی و دوستانش مورد توجه بچه ها و مخاطبان بالغ هم قرار گرفته است که موجب شد این مجموعه به سایر رسانه ها از جمله سینما هم توسعه یابد.

این کارتون بر روی ماجراهای روزمره شخصیت باب اسفنجی و دوستانش، در شهر زیر آبی بیکینی باتم متمرکز است، جایی که آن ها با شخصیت های مختلفی روبرو می شوند. شخصیت های اصلی این مجموعه، باب اسفنجی، پاتریک، سندی، آقای هشت پا و آقای خرچنگ هستند که در این کارتون، زمانی به کاوش در داستان های شخصی آن ها، آن چه دوست دارند، کاری که انجام می دهند و محل زندگی آن ها اختصاص داده شده است. هر یک از شخصیت ها خانه ای دارد که با روحیات آن ها مطابقت دارد اما مورد قابل توجه، خانه خود باب اسفنجی است، زیرا او به معنای واقعی کلمه در داخل یک میوه زندگی می نماید.

باب اسفنجی تنها شخصیت کارتون است که درون یک میوه زندگی می نماید. این مجموعه قبلا یک داستان پس زمینه در اپیزود مربع یا حقیقت در این باره داشته که در آن معین شد میوه از کشتی که در آن منطق بوده، می افتد و در حیاط آقای هشت پا فرود می آید و باب اسفنجی به داخل آن نقل مکان می نماید. از جمله موارد الهام بخش دنیای کارتون باب اسفنجی، فرهنگ پلینزی (یکی از جزایر مستعمره فرانسه) است و آناناس یک عنصر فرهنگی رایج در بین اقوام پلینزی است.

هیلنبورگ در خصوص این که چرا از بین تمام اشیا، آناناس را به اسم خانه باب انتخاب نموده، گفت: من به یک سنگ، آناناس، سر سنگی جزیره ایستر و یک چکمه چرم فکر کردم و در نهایت آناناس را انتخاب نمودم. فقط به این علت که باب اسفنجی خوش بین است و بوی آن را دوست دارد.

البته همه اشیایی که او به آن ها فکر نموده بود، بی فایده نبودند، زیرا سنگ در نهایت به خانه پاتریک تبدیل شد و سر سنگی جزیره ایستر هم خانه آقای هشت پا شد.

در نهایت، هر خانه دقیقا مطابق با روحیات خود شخصیت ها به وجود آمد. پاتریک به بی عقل بودن مشهور است و به معنای واقعی کلمه در زیر صخره ای سفت، مانند مغزش زندگی می نماید. خانه آقای هشت پا هم مانند او دارای شور و نشاط هنری است و آناناس به میزان شخصیت باب اسفنجی سرگرم کننده و سرزنده است. استفان هیلنبورگ که در زمینه زیست موجودات دریایی تحصیل نموده، این بار از زمینه درسی خود استفاده نکرد و در عوض به حس بچگانه و روحیات شخصیت ها بسنده نمود.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "چرا باب اسفنجی در آناناس زندگی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باب اسفنجی در آناناس زندگی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید