1300 تن سرم را ترخیص نمی نمایند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، تهران (پانا)- معاون فنی گمرک گفت، متاسفانه حدود هزار و 300 تن سرم چند وقتی است در گمرک دپو شده و نه وزارت بهداشت و نه شرکت های وارد کننده اقدامی برای ترخیص آن ها انجام نمی دهند.

1300 تن سرم را ترخیص نمی نمایند

به گزارش صدا و سیما، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک گفت: مدتی است که اخباری مبنی بر کمبود سرم در برخی از استان ها شنیده می گردد در حالی که هزار و 300 تن سرم مدت هاست در انبارهای گمرک دپو شده است.

وی گفت: در حال حاضر دو شرکتی که 95 درصد سرم های دپو شده متعلق به آنهاست طی نامه نگاری با گمرک اعلام نموده اند که ثبت سفارش معتبر و مجوزهای وزارت بهداشت را دارند که البته مدارک خود را برای گمرک ارسال نموده اند، اما با اینکه ما این اطلاعات را بیش از دو هفته پیش برای وزارت بهداشت ارسال نموده ایم تا کنون هیچ پاسخی از این وزارتخانه و یا شرکت های وارد نماینده برای ترخیص این داروها دریافت ننموده ایم.

وی تاکید نمود: برخی از شرکت ها اعلام می نمایند با وجود بخشنامه هایی که گمرک برای ترخیص هرچه سریع تر اقلام دارویی در نظر گرفته است علاقه ای به ترخیص فوری کالای خود ندارند و کوشش گمرک برای ترخیص این کالاها حتی پس از نامه نگاری با وزارت بهداشت هم همچنان بدون نتیجه به جای مانده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "1300 تن سرم را ترخیص نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1300 تن سرم را ترخیص نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید