واکنش پمپئو به رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران

به گزارش وبلاگ بارسلونا، وزیر امور خارجه آمریکا به رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران در آستانه گام چهارم کاهش تعهدات برجامی کشورمان واکنش نشان داده و آن را باج خواهی از غرب تلقی کرد.

واکنش پمپئو به رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران

به گزارش وبلاگ بارسلونا، به نقل از فاکس بیزینس، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگو با شبکه فاکس بیزینس درباره رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران، گفت: به نظرم اروپایی ها به تازگی متوجه شده اند که ایران در راستا اشتباهی حرکت می نماید.

پمپئو در ادامه مدعی شد: به نظر من اروپایی ها به این درک رسیده اند که واقعیت را آن گونه که هست ببینند؛ یعنی حکومتی که هدفش استفاده از مواد هسته ای برای اخاذی پول از اروپا و غرب است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: من می دانم که اروپایی ها از این بابت نگران هستند و امیدوارم که آنها به کمپین فشار حداکثری ما بپیوندند.

به گزارش ایسنا، ادعای واهی نظامی بودن برنامه هسته ای ایران، یکی از دلایل آمریکا برای خروج یک جانبه از توافق هسته ای ایران و اعمال دوباره تحریم ها علیه کشورمان بود.

این در صورتی است که، مقامات مختلف کشورمان بارها تاکید نموده اند که ایران هیچ گاه اهداف نظامی و دستیابی به تسلیحات هسته ای را در برنامه هسته ای خود دنبال نمی نماید.

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای و با تعلل شرکای اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان در زمنیه انجام دادن اقداماتی برای خنثی کردن تاثیر تحریم های آمریکا، ایران پس از یک سال فرصت دادن به این کشورها انتها تصمیم گرفت مطابق آن چه در بند 36 برجام ذکر شده است با عمل به حق قانونی خود، تعهداتش نسبت به برجام را در گام هایی تعیین شده کاهش دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش پمپئو به رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پمپئو به رونمایی نسل جدید سانتریفیوژها در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید