بازار سرمایه صعودی آغاز کرد، نزولی تمام

به گزارش وبلاگ بارسلونا، بازیگران بازار سرمایه شاهد افت یکدست سهم های خودرویی بودند. امروز ارزش معاملات بورس و فرابورس ایران مجموعا به حدود 750 میلیارد تومان رسید.

بازار سرمایه صعودی آغاز کرد، نزولی تمام

به گزارش وبلاگ بارسلونا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران از لحظه باز شدن معاملات روند صعودی را در پیش گرفت و تا ساعت یک ربع به 10 به تراز 167 هزار و 329 واحدی رسید. اما از این لحظه به بعد شاخص کل با روند کاهشی روبرو شد و در مجموع نسبت به روز گذشته 24 واحد رشد را تجربه کرد و در تراز 166 هزار و 915 واحدی نشست.

علی رغم شاخص کل بازده نقدی و قیمتی شاخص کل هم وزن امروز 40 واحد افت کرد و تا رقم 27 هزار و 714 واحدی پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز با 101 واحد کاهش تا رقم 179 هزار و 63 واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به ترتیب 21 و 30 واحد افزایش پیدا نموده است.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک تجارت و خدمات انفورماتیک سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص های بازار داشتند. هر یک از شرکت های نامبرده 108، 65 و 37 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل داشتند. در طرف مقابل ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی جم و گروه مپنا هر یک به ترتیب 69، 43 و 36 واحد تاثیر کاهنده روی شاخص بازار داشتند.

همچنین نماد شرکت ایران خودرو و سایپا نیز پس از آن سه نماد سعی کردند شاخص های بازار را با سرعت بیشتری به سمت پایین راهنمایی نمایند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی قیمت بسیاری از سهم ها نوسان زیادی را تجربه نکرد، هرچند که دو شرکت توکارنگ فولاد سپاهان و مدیریت صنعت شوینده بهشهر توانستند بیش از چهار درصد رشد و نماد شرکت توده صنعتی پارس بیش از چهار درصد افت را تجربه کند.

اما در گروه فلزات اساسی نیز بسیاری از سهم ها نوسان کمتر از یک درصد را تجربه کردند. در این گروه 60 میلیون سهم به ارزش بیش از 26 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

اما نمادهای گروه خودرو و ساخت قطعات عموما قرمزرنگ شدند و بیش از دو درصد و بعضا بیش از چهار درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. در تعدادی از این شرکت ها سهامداران برای فروش سهم ها در صف ایستادند.

سهم های گروه فرآورده های نفتی نیز نوسان چندان زیادی را تجربه نکردند و عموما کمتر از دو درصد افزایش یا کاهش قیمت را در برداشتند. در این گروه 58 میلیون سهم به ارزش بیش از 37 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد. در گروه استخراج کانه های فلزی نیز شرایط مشابهی حاکم بود و نوسان قیمت سهم ها چندان زیاد به چشم نمی خورد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم 397 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 1.6 میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به 130 هزار و 739 نوبت رسید.

آیفکس نیز با بیش از 19 واحد کاهش رقم 1857 واحدی را تجربه کرد ارزش معاملات این بازار به رقم 350 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 911 میلیون سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات فرابورس ایران به رقم 125 هزار و 358 نوبت رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازار سرمایه صعودی آغاز کرد، نزولی تمام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سرمایه صعودی آغاز کرد، نزولی تمام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید