بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام اسلامی دارد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، به خبرنگاران، امیر دریادار حبیب الله سیاری عصر امروز دوشنبه در همایش گام دوم انقلاب که در تالار شایان مهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راه حل مقابله با جنگ نرم است، ادامه داد: درحالیکه دشمنان در امسال تهدیدهای زیادی علیه ایران مطرح نموده اند ولی رهبر معظم انقلاب در این برهه از زمان گام دوم را مطرح کردند.

بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام اسلامی دارد

وی سپس با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم چشم انداز 40 سال آینده را تعیین نموده است، ادامه داد: این بیانیه نشان از اقتدار رهبری و انقلاب اسلامی ایران بوده و پاسخ به هرگونه یاوه گویی دشمنان است.

سیاری با بیان اینکه ما در موقعیت جغرافیایی حساس و مهمی هستیم، اضافه کرد: در جنگ دنیای با وجود اعلام بی طرفی به خاطر همین موقعیت اشغال شدیم و آنها نام کشور ما را گذرگاه پیروزی نامیده بودند. در نقشه های جغرافیایی دنیا با نگاه به موقعیت ایران می توان گفت که این منطقه در چهارراه دنیا قرار گرفته و صندلی ویژه ای دارد.

معاون هماهنگ نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ایران قلب انرژی دنیا است، گفت: 70 درصد انرژی دنیا، در ایران و کشورهای اطراف واقع شده که این منطقه را بیضی انرژی دنیا نامیده اند.

وی ادامه داد: تا زمانی که این انرژی در اختیار ایران باشد، دشمنی مستکبران با نگاه طمع ورزانه نیز مستمر خواهد بود. زمانی که در 22 بهمن سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، شعار نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی بین مردم جاری شد و این باعث می گردد تا استکبار دنیای به این موضوع پی ببرد که دیگر همه منافعش در ایران به خطر افتاده و به عبارتی منافع از دستشان خارج شده است از این رو ساکت ننشسته و درصدد براندازی این انقلاب بوده اند.

سیاری با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شدند، گفت: به همین جهت اتاق های فکر علیه ایران به راه انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی آن جلوگیری نمایند.

وی با تاکید بر اینکه سپس دشمن به سراغ منزوی کردن ایران در عرصه بین المللی رفت که آنجا هم مغلوب شد، گفت: بعد از آن استراتژی شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی را ایجاد کردند. در سال های 78، 88 و 96 نیز برنامه هایشان مغلوب شد.

وی با بیان اینکه دشمن در حال حاضر دو راهبرد عمده را دنبال می نماید، ادامه داد: دشمن به دنبال جنگ نرم و جنگ مالی است. جنگ نرم بی سر و صدا و موریانه ای ست. طرف حساب را نمی شناسید و علیه کسی هم نمی توانید شکایت کنید. اما با شناخت هدف دشمن می توانیم با او مقابله و مبارزه کنیم.

وی ادامه داد: هدف دشمن در جنگ نرم تسلط بر مغزها است، با تسلط بر مغز می توانند بر اعتقادات و رفتارها تسلط پیدا نمایند. به این می گوئیم استعمار فرانو. وقتی ما فکری می کنیم که آنها می خواهند، وقتی رفتاری می کنیم که آنها می خواهند، این همان استعمار می گردد.

سیاری اضافه کرد: این استراتژی دشمن هم با هوشیاری و بصیرت سیاسی، مالی و دینی جوانان ما شکست خواهد خورد.

معاون هماهنگ نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ مالی دشمن نیز اشاره نمود و گفت: جنگ مالی هم به صورت فشار آوردن و ایجاد نارضایتی است ولی بدانند ما گرگ باران دیده هستیم و باز هم شکست خواهند خورد.

وی با بیان اینکه مسئولیت مقابله با دشمن نیز به عهده جوانان است، گفت: باید انقلاب اسلامی و ارزش ها را 40 سال دیگر نگاه دارید و به جوانان بعدی بدهید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام اسلامی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام اسلامی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید