بیش از 330 میلیون نفر در سراسر دنیا از افسردگی رنج می برند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، با توجه به سازمان بهداشت دنیای، افسردگی بر روی بیش از 330 میلیون نفر در سراسر دنیا تاثیر می گذارد و دلیل اصلی آن بهداشت ضعیف و ناتوانی است. در بین سال های 2005 تا 2015 تعداد افراد مبتلا به افسردگی به 18 درصد افزیش یافت اما عدم حمایت از بیماران و ترس آنها از برملا شدن افسردگی شان باعث شده است تا کمتر مورد درمان قرار بگیرند.

بیش از 330 میلیون نفر در سراسر دنیا از افسردگی رنج می برند

این ارقام تازه یک زنگ بیدار باش برای تمام کشور هایی است که باید برای سلامت روان و درمان بیمارانی که دچار افسردگی هستند مجددا تامل نمایند. برای این کار باید پیش داوری، تعصب و تبعیض را در سراسر بیماری های روانی کاهش داد.

شرم و ترس بیماران از برملا شدن افسردگی خود باعث شده است که در بعضی کشور ها کمپین هایی بزنند تا افراد بیمار بتوانند وارد این کمپین ها شوند و با کسانی که به آنها اعتماد دارند صحبت نمایند. در اغلب موارد، صحبت و درد دل کردن شخص بیمار با یک فرد مورد اعتماد می تواند اولین قدم به سوی درمان و بهبودی باشد.

یکی دیگر از اقدامات ضروری، صرف زمان و هزینه بیشتر بر روی سلامت روان است. بسیاری از کشور ها از افرادی با چنین شرایط هیچ گونه حمایتی نمی نمایند.

به طور میانه در تمام کشور ها تنها 3 درصد بودجه بهداشتی دولت صرف سلامت روان می گردد که در کشور های کم عایدی کمتر از 1 درصد و در کشور های پرعایدی حدود 5 درصد است. متاسفانه حتی در کشور های ثروتمند نزدیک به 50 درصد افراد مبتلا به افسردگی درمان نمی شوند.

امیدواریم که در آینده ای نه چندان دور همه کشور ها بیش از قبل به چنین بیمارانی بها دهند و میزان بیشتری از بودجه و زمان خود را صرف سلامت بهداشت و روان اینگونه بیماران نمایند.

منبع: فوت و فن

به "بیش از 330 میلیون نفر در سراسر دنیا از افسردگی رنج می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 330 میلیون نفر در سراسر دنیا از افسردگی رنج می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید