مقام آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد کرد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ونزوئلا با رد احتمال مداخله نظامی در این کشور ابراز امیدواری کرد که حکومت نیکلاس مادورو مسالمت آمیز به خاتمه برسد.

مقام آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، الیوت آبرامز نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ونزوئلا، احتمال هرگونه دخالت نظامی در این کشور را رد کرد.

آبرامز شامگاه آدینه طی کنفرانس مطبوعاتی در مقر وزارت خارجه آمریکا در واکنش به صحبت های سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره طرح واشنگتن برای مداخله نظامی در ونزوئلا گفت: گمان نمی کنم که او واقعا باور داشته باشد که ما می خواهیم آن کار (مداخله نظامی) را انجام دهیم. همه گزینه ها روی میز است اما تمایل داریم فعلا از گزینه های مالی و دیپلماتیک و دیگر اقدامات مناسب استفاده کنیم.

به نوشته وبگاه شبکه راشاتودی وی در پاسخ به خبرنگار آسوشیتدپرس ضمن طفره رفتن از اظهار نظر درباره اینکه کودتای خوان گوایدو رو به میرایی گذاشته و مؤثر نیست، شرح داد: دیکتاتوری ها به خاتمه می رسند. برخی از آنها عمر بسیار طولانی خواهند داشت و برخی دیگر کوتاه. دیکتاتوری ونزوئلا هم به خاتمه می رسد. امیدواریم سریع و مسالمت آمیز به خاتمه برسد.

آبرامز با هشدار به ونزوئلا درباره عواقب جدی هرگونه آسیب زدن به گوایدو پس از بازگشت به کاراکاس، پیکان انتقاد را به سمت روسیه و چین گرفت که مانع تصویب قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل برای برکناری نیکلاس مادورو از ریاست جمهوری ونزوئلا و برگزاری انتخابات جدید شدند.

از حدود یک ماه قبل در ونزوئلا، گوایدو که ریاست مجمع ملی این کشور را برعهده داشت، با حمایت های آمریکا ضمن به راه انداختن آشوب ها و اعتراضاتی علیه دولت مادورو، خود را رئیس جمهور موقت این کشور خواند و سعی داشت علیه دولت قانونی ونزوئلا کودتا کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید