نشانه های زود هنگام بیماری ام اس

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ام اس علایم زود هنگام متفاوتی دارد که یکی از آن ها احساس ضعف و خستگی است.

نشانه های زود هنگام بیماری ام اس

به گزارش، ام اس بیماری است که به سیستم دفاعی بدن شما ارتباط دارد. مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری پیشرفته و مربوط به سیستم دفاعی بدن است یعنی سیستم طراحی شده برای حفظ سلامت بدن شما به اشتباه به قسمت هایی از بدن تان حمله می نماید که برای عملکرد روزمره حیاتی است. پوشش های محافظتی سلول های عصبی آسیب دیده اند که منجر به کاهش عملکرد مغز و نخاع می گردد.

  • دشمن اصلی ام اس را بشناسید

ام اس یک بیماری با علایم غیر قابل پیش بینی است که می تواند متفاوت باشد. در این مطلب علایم مربوط به این بیماری را مطالعه خواهید کرد:

مسائل دید یکی از شایع ترین علایم ام اس است؛ التهاب بر عصب بینایی تاثیر می گذارد و دید مرکزی را مختل می نماید. ممکن است مسائل بینایی را بلافاصله متوجه نشوید.

ام اس عصب مغزی و نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد این به این معنی است که می تواند سیگنال های متناقضی را در اطراف بدن قرار دهد. گاهی اوقات هیچ سیگنالی ارسال نمی گردد و این باعث بی خوابی می گردد. احساس بی حسی یکی از شایع ترین علایم هشدار دهنده ام اس است، نشانه های مشترک از بی حسی شامل صورت، بازوها، پا ها و انگشتان دست هستند.

درد مزمن و اسپاسم عضلانی ناخواسته با ام اس در ارتباط است. یک مطالعه، نشان داد که نیمی از افراد مبتلا به ام اس دارای درد مزمن هستند. ممکن است عضلات یا مفاصل سفت و بعلاوه حرکات ناخوشایند و غیرقابل تحمل اندام ها را تجربه کنید. پا ها اغلب

تحت تاثیر قرار می گیرند، اما درد پشت هم رایج است.

خستگی و ضعف ناخواسته، حدود 80 درصد افراد در مراحل اولیه ام اس را تحت تاثیر قرار می دهد؛ خستگی مزمن زمانی اتفاق می افتد که اعصاب در ستون فقرات بدتر گردد. معمولا خستگی ناگهانی ظاهر می گردد و قبل از بهبود، هفته ها طول می کشد. ضعف در پا ها قابل توجه ترین علایم است.

مثانه ناکارآمد یکی دیگر از علایم در 80 درصد افراد مبتلا به ام اس است. این می تواند شامل ادرار مکرر یا ناتوانی در ادرار باشد. علایم مرتبط با ادرار اغلب قابل کنترل است. اغلب افراد مبتلا به ام اس یبوست و اسهال دارند یا کنترل روده خود را از دست داده اند.

سرگیجه و مسائل با هماهنگی و تعادل می تواند تحرک فردی را که به بیماری ام اس مبتلا شده است، کاهش دهد. پزشک شما ممکن است به اسم مسئله ای با راه رفتن شما به این موضوع اشاره کند. افراد مبتلا به ام اس اغلب احساس سرگیجه دارند. این علایم اغلب هنگامی رخ می دهد که شما در حال ایستادن هستید.

حدود نیمی از افرادی که مبتلا به ام اس هستند، نوعی از مسائل را با عملکرد شناختی خود به وجود می آورند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

مسائل حافظه

نداشتن تمرکز

مسائل زبان

افسردگی و دیگر مسائل عاطفی

تغییرات در سلامت عاطفی

از دست دادن شنوایی

تشنج

تکان غیر قابل کنترل

مسائل تنفسی

لکنت زبان

مشکل بلع

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نشانه های زود هنگام بیماری ام اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های زود هنگام بیماری ام اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید