واکنش ریابکوف به ایجاد محدودیت برای ظریف از سوی آمریکا

به گزارش وبلاگ بارسلونا، معاون وزیر امور خارجه روسیه به محدودیت های ایجاد شده از سوی آمریکا برای وزیر امور خارجه ایران در دریافت ویزا واکنش نشان داد.

واکنش ریابکوف به ایجاد محدودیت برای ظریف از سوی آمریکا

به گزارش وبلاگ بارسلونا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در نشست دوجانبه با آمریکا گفت که روسیه کوشش های آمریکا در جهت ایجاد مشکل برای وزیر امور خارجه ایران در دریافت ویزا را محکوم می نماید.

ریابکوف در این باره گفت: ما این اقدام را منفی ارزیابی می کنیم. متاسفانه، آمریکا از این [رویکرد] به دلایل مختلف در برابر نمایندگان حکومت هایی که دلخواه واشنگتن نیستند استفاده می نماید.

وی اضافه کرد: ما درباره ایران شاهد یک نوع آزار و اذیت سیاسی هستیم. فکر می کنم همتایان ایرانی از یک طرف این موضوع را اجتناب ناپذیر دانسته و از سوی دیگر آن را بهای استقلال سیاست خارجی شان می دانند.

به گزارش وبلاگ بارسلونا، وزیر امورخارجه آمریکا در چند روز گذشته در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست گفت که دولت آمریکا بر اساس الزاماتش طبق توافق با سازمان ملل برای سفر ظریف و هیئت همراهش به نیویورک ویزا صادر نموده است.

علاوه بر این رویترز روز گذشته گزارش داد که آمریکا محدودیت هایی برای تردد بیش از 10 دیپلمات ایرانی و خانواده هایشان که ساکن نیویورک هستند قائل شده است.

این در حالی است که فرهان حق سخنگوی سازمان ملل با بیان اینکه سازمان ملل از محدودیت تردد محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران و هیئت همراهش در نیویورک نگران است، گفت که دبیرخانه این سازمان برای آنالیز این موضوع با دیپلمات های آمریکایی و ایرانی در تماس است.

محمدجواد ظریف نیز درباره محدود شدن ترددش در نیویورک از سوی آمریکا در گفت وگو با شبکه ان.بی.سی گفت: من برای مذاکره با دولت آمریکا درباره مسائل مختلف اینجا نیستم و برای شرکت در نشست سازمان ملل اینجا هستم. آمریکا یک تعهد قانونی برای میزبانی مقر [سازمان ملل] دارد. اگر آن ها از مقر سازمان ملل خوششان نمی آید باید این را در همان جا مطرح نمایند نه با من.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش ریابکوف به ایجاد محدودیت برای ظریف از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ریابکوف به ایجاد محدودیت برای ظریف از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید