وزیر انرژی آمریکا اتهام زنی ترامپ علیه خود را رد کرد

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از سی ان بی سی، ریک پری وزیر انرژی آمریکا امروز یکشنبه اتهام زنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش در خصوص ارتباط وی در رسوائی اوکراین گِیت را تکذیب کرد.

وزیر انرژی آمریکا اتهام زنی ترامپ علیه خود را رد کرد

وزیر انرژی آمریکا در مصاحبه ای در این خصوص گفت: این یک اقدام بسیار جدی و یک فشار متمرکز برای واداشتن اوکراین برای پاکسازی فساد بوده است. این یک واقعیت کاملا مشهود است.

وی در این باره ادامه داد: من هرگز سخن گفتن درباره جوبایدن و پسرش را نشنیدم. من هیچگاه با رئیس جمهوری در این باره حرف نزده ام.

این در حالیست که وبگاه آکسیوس پیشتر به نقل از منابع آگاه از تمایل رئیس جمهوری آمریکا برای قربانی کردن یکی از نزدیکانش در رسوایی موسوم به اوکراین گیت خبر داده بود.

ظاهراً ترامپ مدعی شده بود که اصلاً میلی به برقراری مکالمه تلفنی دردسرساز با همتای اوکراینی نداشته اما این کار را به توصیه ریک پری وزیر انرژی دولت خود انجام داده که ماه میلادی می در رأس هیأتی به کی یف سفر کرده بود.

حتی ترامپ گفته که انگیزه اصلی از برقراری این تماس صحبت درباره گاز مایع بوده است.

این در حالی است که چندی پیش رسانه ها در خبری غافلگیرکننده از احتمال استعفای ریک پری خبر داده بودند.

گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات 2020 آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد.

این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد.

مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا 18 اکتبر (26 مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر انرژی آمریکا اتهام زنی ترامپ علیه خود را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر انرژی آمریکا اتهام زنی ترامپ علیه خود را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید