پیشنهاد یارانه ای به دولت ، یارانە سە ماە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود

به گزارش وبلاگ بارسلونا، استاندار کردستان بە وزیر کشور و هیات دولت پیشنهاد داد درصورت امکان یارانە سە ماهە اول سال بصورت یکجا ودر راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر پرداخت شود.

پیشنهاد یارانه ای به دولت ، یارانە سە ماە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از ایرنا، یهمن مرادنیا یازدهم فروردین ماه در جلسه ویدئو کنفرانس وزیر کشور با استانداران سراسر کشور در خصوص بررسی و رفع نواقص طرح فاصله گذاری اجتماعی با بیان اینکه سرانه درآمدی مردم استان نسبت به دیگر استان ها پائین تر است، گفت: جهت حل برخی از مسائل اقتصادی اقشار آسیب پذیر در دوران بیماری کرونا اگر امکان پذیر است دولت یارانه سه ماهه اول سال را بصورت یکجا به حساب خانوارها واریز کند.

وی اضافه کرد: در این شرایط دولت می تواند یک بسته سبد مواد غذایی را تهیه و در میان خانواده های کم درآمد و بی بضاعت تقسیم کند که این امر می تواند به رونق تولید در بخش کشاورزی کمک کند.

مرادنیا با اشاره به اینکه هم اکنون نرخ تضمینی مرغ در کشور 129 هزار ریال و در کردستان کمی بیش از 100 هزار ریال در بازار عرضه می گردد، گفت: بی گمان با ادامه این فرایند بخش تولید ضربه خواهد دید و آثار آن در دو ماه آینده پدیدار خواهد شد و برای جلوگیری از این موضوع دولت بهتر است یک سبد غذایی تهیه و میان خانوارهای کم بضاعت تقسیم کند.

وی افزود: خیرین استان کردستان از آغاز بیماری کرونا بصورت مستقیم دو میلیارد تومان کمک کردە اند کە جای تقدیر و قدردانی دارد.

مرادنیا ادامە داد: در سطح استان کردستان 60 هزار بستە مواد بهداشتی بە ارزش 25 میلیارد ریال میان خانوادە های کم بضاعت و حاشیەنشین تقسیم شد و در تلاش هستیم برای 10 هزار خانوار بستەهای مواد غذایی تهیە و توزیع کنیم.

استاندار کردستان همچنین به اجرای طرح فاصله گذاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح از همان روز ابلاغ در کردستان به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح 25 نقطه استان با 450 نیرو کنترل می گردد و با توجه به تاکید رئیس جمهور محترم مبنی بر مدارا با مردم تا به امروز در این طرح 55 مورد جریمه و 10 توقیف خودرو داشته ایم.

مرادنیا در ادامە سخنان خود بە بستە شدن ورودی و خروجی شهرهای استان بە مناسبت روز طبیعت و سیزدە بە در خبر داد و گفت: در جهت کنترل شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از تجمع مردم از عصر دوازدهم فروردین همە خروجی ها و و ورودی تفرجگاه های خارج شهر مسدود می گردد.

استاندار کردستان همچنین بە تصمیم تامین الکل برای واحدهای تامین کنندە مواد ضد عفونی کنندە از جانب وزارت صمت واکنش نشان داد و گفت: در کردستان چهار واحد تولیدی خط تولیدشان را برای تولید مادە ضد عفونی کنندە تغییر دادند و مواد ضد عفونی کنندە را با 50 درصد قیمت کمتر تولید می کنند کە این تصمیم می تواند تولید در این واحدها را متوقف کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیشنهاد یارانه ای به دولت ، یارانە سە ماە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد یارانه ای به دولت ، یارانە سە ماە اول سال بە صورت یکجا پرداخت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید