ادبیات

واکنش مدیر کانون پرورش به ماجرای واگذاری کتابخانه هایش

مدیرعامل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با انتشار پیامی از همه علاقه مندان به کانون و حامیان این مجموعه فرهنگی قدردانی کرد و از ادامه پیگیری ها جهت منتفی شدن این پیشنهاد اطلاع داد.

25 شهریور 1401

ایران جزو 12 کشور سینمایی دنیا است

رئیس سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران در عرصه های مختلف کارنامه روشنی دارد و برای دنیا شناخته شده و جزو 12 کشور سینمایی دنیا محسوب می گردد.

27 مرداد 1401

ببینید ، سفر به دودخانه ای که طعم ماهی دودی اش را چشیده اید ، خاطره هوشنگ ابتهاج از خانه پدری اش؛ درخت انار که گل می کرد ماهی دیگر شور شده بود

دودی کردن ماهی در شمال ایران سابقه طولانی دارد؛ به طوری که حتی هوشنگ ابتهاج هم به آن در خاطراتش اشاره نموده است.

20 مرداد 1401

چرا باید رمان تلماسه را بخوانید؟ دنیایی از شن، سیاست و خطر

مادر و پسری در صحرایی بی سرانجام قدم می زنند. آن دو که لباس های تنگ و چسبانی مخصوص دفع گرما و بازیافت رطوبت به تن دارند، نگران مردن از تشنگی نیستند. نگرانی های آن ها بر سر چیزهای بزرگ تری ست. سعی می نمایند ناهماهنگ و نامنظم راه بروند تا لرزش قدم هاشان با...

10 مرداد 1401

محمد صابری؛ نا بازیگری که با یاغی بازیگر شد

محمد صابری، بازیگر سریال یاغی گفت: من در یک شرکت آسانسوری، انباردار و تحصیلدار هستم. وقتی در کار یاغی، شب کار بودیم، تا 5 صبح فیلمبرداری داشتیم بعد می آمدم تا ساعت 10 می خوابیدم و بعد می رفتم مغازه و دفتر. من دیالوگ هایم را در مغازه حفظ می کردم.

9 مرداد 1401

عملکرد فاجعه بار دانش آموزان در زبان و ادبیات فارسی کنکور

آمار منتشر شده از سوی سازمان سنجش درباره نتایج کنکور در سال های اخیر نشان می دهد، عملکرد داوطلبان در زبان فارسی نه تنها بهبودی نداشته بلکه تعداد افراد دارای عملکرد صفر یا منفی در این درس افزایش یافته است!

12 خرداد 1401

رشد کودک و بازی متن و تصویر در کتابفروشی ها

تهران (پانا) - دوکتاب دیگر از مجموعه کتاب های نقد و نظریه ادبیات کودک با هدف نظریه های مربوط به رشد بچه ها ، و همچنین کارکرد کتاب های تصویری از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

31 فروردین 1401

توکیو اسرار آمیز: شهر معابد کهن، آسمان خراش ها و نئون

شهری که می تواند همزمان ژاپن کهن و آخرین تکنولوژی روز را با هم ترکیب کند، الهام بخش رمان نویس مشهور، نیکولاس ابرگون (Nicolas Obregon)، بوده، نویسنده ای که مجذوب برج ها، غذاهای خیابانی و گوشه های خلوت توکیو است.

28 بهمن 1400

بازار پر از کتاب هایی در خصوص مارلون براندو است و فرصت شناخت خسروشکیبایی ها گرفته شده است

تهران (پانا) - آزاده فخری نویسنده و مدیرمسئول انتشارات ادبیات نمایشی، با این شرح که کتاب خسرو شکیبایی را برای نوجوانان در نشر گویا در دست چاپ دارد مطرح نمود، همان طور که بازار پر از کتاب هایی در خصوص مارلون براندو و امثال این بزرگان است باید به بزرگان...

10 بهمن 1400

انتخاب 18 مقاله برای ارایه در هشتمین همایش ادبیات کودک

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، دکتر سعید حسام پور در آیین گشایش هشتمین همایش ملی دانشگاهی ادبیات کودک، گفت: شاید هیچ گاه در اردیبهشت 98 فکرش را هم نمی­ کردیم ناگهان در زمستان همان سال ویروسی که اصلا به تاج ­های زیبا شباهتی ندارد، همه چیز را زیر و...

27 خرداد 1400

برترین نویسنده های دنیا

آیا می دانید برترین نویسندگان دنیا چه کسانی هستند ؟ شما برای انتخاب کتاب چه معیاری دارید ؟ شما بر چه اساسی کتاب می خرید؟

31 اردیبهشت 1400

نحوه نگهداری و کاشت درخت چنار

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - چنار یکی از درختان زیبای شهری است که در بیشتر استان های مرکزی کشور ما به عنوان یکی از مهمترین درختان فضای سبز کاشته می گردد و نگهداری از آن در تصفیه هوا، کاهش سروصدا و ایجاد چشم انداز زیبا، نقش وی ژه ای دارد. ضمن اینکه...

23 اردیبهشت 1400

عکس گل رز آبی؛ 33 عکس جذاب و زیبا برای پروفایل

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - رز از جمله گل های زیبا و پرطرفدار بوده که به طرق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد؛ از نگهداری گل رز در باغچه و گلدان گرفته تا خشک کردن گل رز برای تزئینات خاص. گل رز رنگ های مختلفی داشته و در میان انواع رز، رز آبی هواداران خاص خود...

21 اردیبهشت 1400

12 بازیگر که در هر 8 فصل بازی تاج و تخت حضور داشتند

سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از لحاظ لیست گسترده عوامل و بازیگران شهرت دارد، اما تنها 12 شخصیت در هر 8 فصل این سریال فانتزی حماسی شبکه HBO بازی کرده اند.

14 فروردین 1400

متن چهارشنبه سوری؛ زیباترین متن های تبریک چهارشنبه سوری

متن چهارشنبه سوری نوشته کوتاهی برای تبریک این جشن باستانی ایرانیان است که در غروب سه شنبه و شب چهارشنبه آخر سال برگزار می گردد. گلچینی از زیباترین متن های تبریک برای چهارشنبه سوری را در خبرنگاران بخوانید.

27 بهمن 1399

روایتی شنیدنی و عکس&zwnjهای کمتر دیده شده از یک هنرمند

معلم کلاس پنجم شاید اولین کسی بود که بارقه های استعداد و خلاقیت این کودک مشتاق و جست وجوگر را کشف کرد؛ این کودکی که انشاهای قشنگ می نوشت و ایده های تازه داشت؛ این کودکی که نامش بهرام شاه محمدلو است و روز 25 آذر ماه 70 ساله می گردد.

20 دی 1399

گفت&zwnjوگوی رانسیر با انگلمان، از رهایی کارگران تا ادبیات و هنر

به گزارش خبرنگاران ، کتاب سیاست و زیبایی شناسی ترجمه کتابی است که انتشارات پاساژن در سال 2016 منتشر کرده است، این کتاب مشتمل بر دو گفت وگوی انگلمان با فیلسوف فرانسوی ژاک رانسیر درباره تفکر رانسیر درباره سیاست و زیبایی شناسی و پیوند این دو بحث و همچنین...

17 دی 1399

واکنش پاپ فرانسیس به درگذشت دیه گو مارادونا

به گزارش خبرنگاران، درگذشت دیه گو مارادونا در سن 60 سالگی حتی واکنش پاپ فرانسیس را در پی داشت.

5 دی 1399

مدیر روابط عمومی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت منصوب شد

مهدی علی بخشی با حکم مسعود نجابتی به عنوان مدیر روابط عمومی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت منصوب شد.

4 مهر 1399

برگزاری نخستین ارکستر سمفونیک ایران، 600 سال قبل

به دستور مراغه ای، نوازندگان ساز های زهی، کوبه ای و بادی، به طور همزمان، به اجرای یک قطعه می پرداختند؛ سهم هر نوازنده در اجرا چنان بود که اگر به تنهایی می نواخت، معنای موسیقایی نداشت.

10 شهریور 1399
تعداد: (26)